ZŠ OKRUŽNÁ 2, Banská Bystrica Vás pozýva na

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

uskutoční sa 2. a 3. februára 2009 od 8.00 do 17.00

Pri zápise je potrebné predložiť:
- občiansky preukaz zákonného zástupcu,
- rodný list dieťaťa.
- v odôvodnených prípadoch aj vyjadrenie lekára, resp. psychológa alebo logopéda o zdravotnom stave dieťaťa. Je vhodné, ak nás pri zápise upozorníte na zdravotné oslabenia a zvláštnosti dieťaťa (okuliare, logopedické vady, epilepsia, cukrovka, srdcové vady, ľavorukosť…).

Rodič zapisuje dieťa do školy v obvode sídla. Má však právo zapísať dieťa aj na školu mimo obvodu.
Rodič nezapisuje dieťa na viacero škôl.

Ak rodič považuje dieťa za nedostatočne zrelé na plnenie povinnej školskej dochádzky, môže po zápise požiadať o odklad nástupu do školy o jeden školský rok. Odporúčame však urobiť tak až na základe posúdenia zrelosti dieťaťa v Pedagogicko-psychologickej poradni, Štefánikovo nábrežie 2, Banská Bystrica.
Žiadosť o odklad je vhodné predložiť riaditeľke školy písomne do 12. 5., najneskôr však do 25. 6., aby škola mohla načas vydať rodičovi rozhodnutie o odklade a pripraviť organizáciu nového školského roka.

Ponúkame :

-         výučbu cudzích jazykov od 1. triedy

-         prístupný internet pre všetkých žiakov

-         široká ponuka krúžkovej činnosti

-         spolupráca s Verejnou knižnicou M. Kováča

-         spolupráca so súkromnou ZUŠ R. Tatara

I. stupeň :

-         triedy s rozšíreným vyučovaním pohybovej prípravy ( futbal, judo, hádzaná )

-         triedu s rozšíreným vyučovaním hudobnej výchovy

-         plaveckú prípravu pre 1. – 4. ročník 2-krát do roka

II. stupeň :

-         športové triedy ( atletika, plávanie )